Hlavní stránka » Hudba v programu

11. února 2012

Hudba v programu

Hudba a mp3 – je to pro vás na schůzce a na táboře něco zakázaného? A proč vlastně?

Využívej hudbu s mírou a věz, že výborně dotvoří atmosféru programu a i sama se může programem stát.

Kdy a jak hudbu používat?

• meditace a relaxace – tady je hudba asi základem, když budeš místo pouštění hudby zpívat, nejspíš to nebude úplně ono
  • prožitkové programy – když chceš, aby si členové družiny program vychutnali, můžeš zkusit použít vhodnou muziku
  • scénky – tady je naprosto vhodné hudbu použít, vtáhne to do děje, naladí na stejnou notu
  • přímé programy: pokud zařadíš do programu poslech, je jasné, že bez toho poslechu to opravdu nepůjde! Stejně tak při programu Poznávání filmových melodií nebo Má nejoblíbenější písnička.

Kdy hudbu radši ne-e?

• je zbytečné nebo ještě spíš přebytečné používat hudbu např. při službě v kuchyni – rádio můžete zcela dobře nahradit povídáním či společným zpěvem
  • jen tak si pustit hudbu při programu jako pouhou kulisu také k ničemu nevede, není k tomu důvod a hudba vás tak může spíš rozptylovat než pomáhat.
  • pokud jste zvyklí jezdit na tábory pouze s přírodními věcmi a nevozíte pomalu ani foťáky, nechte i rádio doma a naplánujte si programy s ním spíše na schůzky – na takovém táboře by zbytečně rušilo

Když se řekne…

…že empétrojky, discmany nebo kazeťáky do skautingu nepatří a už vůbec ne na tábor, není to pravda.

Skauting není o tom, jaké hry přesně hrajeme a kdybychom hráli jiné, nepřestal by to být skauting. Všechny přístroje jsou ve skautingu jen prostředky – k výchově všestranně rozvinuté osobnosti – takže pokud víš, kam programem s hudbou směřuješ, je dobré ho použít.

zpracovala Káča, editoval Teo