Hlavní stránka » Parodujeme

9. května 2014

Parodujeme

Dneska už mi Windows ňák nejdou přes disky, stojím s dlouhým kabelem nad bednou s popisky. Stojím s dlouhým kabelem jako amatér, to mi zase nefunguje ten můj adapter. A jak zní vaše družinová verze?

Co je to PARODIE?

je směšnou úpravou původního obsahu. Zpravidla tedy nezničíte celý původní text, ale něco z něj ponecháte a využijete pro svůj záměr parodovat. Více zde

Proč do toho jít?

• rozviňte svou kreativitu (tvořivost) a konkrétně i práci s textem, jazykem a rytmem
  • vyrobte si na míru družinový hit
  • konečně si budete moci zazpívat vaší oblíbenou zahraniční písničku všichni!

Jak na to

• zvolte song s pěknou melodií
  • zkuste najít téma, které může být vtipné a stojí za to ho zveršovat v duchu původních textů písně a zachovat (ideální jsou songy o přepadovkách na táboře nebo dalších památných zážitcích – pádech do vody, vichřicí na táboře..)
  • rozdělte se do dvojic a společně tvořte
  • dejte texty a hlavy dohromady a doupravení konečné verze nechte na nejlepší dvojici
  • zaznamenejte text, naučte se ho a připravte si patřičný hudební doprovod
  • zpívejte, hrajte a bavte se!

DRUHOU VARIANTOU, JAK SE DO PARODOVÁNÍ PUSTIT, JE ZVOLIT NEJPRVE TÉMA A NECHAT NA JEDNOTLIVÝCH DVOJICÍCH, ABY SI VYBRALY SVŮJ SONG JAKO IDEÁLNÍ MATERIÁL.

Jak určitě ne

• písnička by měla mít myšlenku, bez ní je to jen prázdný popěvek s nějakými slovy, ale to vy přece nechcete, ne?
  • váš hit by neměl nikoho urazit, naštvat ani zesměšnit, zkuste to jinak a skautsky!

HODNĚ ZÁBAVY!

Zpracovala Káča