Hlavní stránka » Mezigalaktická hra

23. května 2014

Mezigalaktická hra

Téma zručnost a tento bod ve stezce nemusí vypadat jako nucené práce se štípáním dříví a úklidem klubovny! Zkuste to jinak a inspirujte se třeba u Šamana.

Mezigalaktický veletrh výrobků a staveb

Legenda

Jsme na planetě Zafod na soutěži architektů a stavitelů. (můžete použít vstup do klubovny jako bránu do jiné dimenze, černou díru atd. Vevnitř pak na členy družiny čeká rovnou scénka ze života na této planetě.)

Soutěžní dvojice (nebo větší skupinky) mají za úkol:

1. postavit intergalaktický dopravní prostředek – čas 20 minut
  2. postavit intergalaktické obydlí – čas 20 minut
  3. postavit intrgalaktický zábavní park – čas 15 minut
  4. vyrobit zářízení pro uchování potravin – čas 13 minuty

Materiál je pro všechna dvojice stejný a musí vystačit na všechny čtyři úkoly (je dobré předem upozornit dvojice, aby si správně rozvrhly materiál).

Každé družstvo dostane

alobal, provázek, 5 špejlí, izolepa, 5 čtvrtek papíru, arch balícího papíru, 1 korková zátka, 5 kolíčků na prádlo, 3 kancelářské sponky, nůžky a fixy

Vyhodnocení

Každá dvojice hlasuje pro nejlepší výtvor v každé kategorii a pro nejlepší sadu výrobků (absolutní cena).

Po skončení hry jsme si udělali takovou malou výstavku soutěžních exponátů.

Teď už jen zbývá zapojit fantazii a pustit se do hry!

Další tipy

• na začátku schůzky můžete dát každé dvojici pouze papír a tužku a 10 minut na plánování staveb včetně rozvržení materiálu
  • materiál nemusí být ještě na jednom místě – klidně udělejte hliníkové doly, ve kterých bude k dispozici alobal (bauxitové doly) a lesy, odkud budou stavitelé získávat špejle
  • povzbuďte atmosféru zcela mimozemskou hudbou