Hlavní stránka » Hry z Partičky

1. srpna 2014

Hry z Partičky

Každý zná Partičku. Čtyři slavní herci hrají spoustu her, a všichni se smějí. Napadlo Vás, že si s nimi v oddíle, nebo družině můžete užít spoustu zábavy?

Jednoduché a zábavné hry poslouží pro jakoukoliv volnou chvíli.

Alter Ego

Dva herci spolu mluví na určité téma a druzí dva jim dělají svědomí – komentují jejich rozhovor, říkají, co si doopravdy myslí.

Epické divadlo

Epické divadlo anebo také Brechtovo divadlo.

Verze 1

Dva hrají téma a druzí dva jim mění děj komentováním jejich vlastních pocitů.

Verze 2

Dva hrají na dané téma a mohou libovolně vystoupit z role a říct, co se stane, např. „začne si kousat nehty na nohou“ a poté to opravdu musí zahrát.

Žánry

Herci hrají dané téma. Přitom se jim mění žánr scénky. Např. Komedie, Western, Drama, Horor atd.

Nálady

Herci improvizují na téma. Mění se jim nálady, podle toho, co řekne vedoucí. Např. klamářský, flirtovací, nemocný, hnusný, mafiánský, diktátor. Nemusí to být ovšem pouze nálady, co se mění, také se tam mohou objevit věci, které mají napodobit jako: klaun, krtek, po třech energy drincích, cítící všude naftu, mající nemravné návrhy, myslící si o sobě, že jsou klavír…

Párty

Jeden z herců „pořádá“ párty. Musí zjistit, koho představují další tři herci.

Věty na zemi

Hráči mají po zemi rozházené papírky s větami. Na signál je zvednou a musí je zasadit do děje.

Ruce

Hrají ji dva hráči. Jeden zná téma, druhý ne. Ten, který zná téma hraje ruce druhého herce tak, že si stoupne za něj a dá mu ruce pod jeho paže, a druhý hráč musí podle rukou uhádnout téma.

Překlad

Jeden herec zná téma, říká jej v cizím jazyce (může to být i vymyšlený jazyk) a ten druhý ho musí přeložit do češtiny.

Stop

Hru hrají čtyři hráči, z toho dva znají téma a dva jsou za dveřmi, takže nevědí, co se na 'pódiu' děje. Když někdo z 'publika' řekne stop, vymění někoho za hráče za dveřmi a pokračuje v tom, co si myslí, že se hraje. Takhle se to střídá, dokud Vás hra neomrzí.

Jenom otázky

Hrají dva hráči, kteří se na dané téma dorozumívají jen otázkami. Jakmile se někdo zmýlí, střídá ho další.

Literární, filmové a hudební názvy

Na stejném principu jako předcházející hra. Herci musí hrát na téma, a použít ve větě literární nebo filmový název. Například „Já mám tři sestry“ „Aha, to musí být Nebe na zemi“

Reklamace

Hrají dva herci – prodavač a reklamující. Reklamující ale neví, co reklamuje, a to právě musí zjistit.

Čelovka

Hrají ji dva herci. Oba mají na čele papírek se jménem, ale neví s jakým. Navzájem spolu vedou konverzaci a probírají tu osobnost, jakou má ten druhý na čele – tudíž si dávají takto nápovědy a snaží se uhodnout, kdo je kdo.

Blázni

Hru hrají všichni herci. Tři z nich mají určitou chorobu anebo úchylku, která se projevuje při určitém pohybu anebo vyslovení daného slova. Čtvrtý herec musí zjistit na základě čeho dělají ostatní podobné úkony.

Abeceda

Hrají ji dva herci a dorozumívají se jen větami začínajícími na písmena, tak jak jdou podle abecedy. Pokud se některý z herců splete, střídá ho další – takže je možné, že tuto hru nakonec hrají všichni hráči. („Ahoj“ „Blázne, co mě zdravíš?“ „Co? Já a blázen?“ „Dle mého názoru“)

Seznamka

Tři až pět dobrovolníků hraje předem určené postavy, další z hráčů se snaží zjistit na základě herci poskytnutých informací, kdo že herci jsou, ostatní se skvěle baví.

Tiskovka

Hrají jí všichni a funguje na podobném principu jako seznamka. Jeden jde dozadu. Moderátor řekne ostatním kdo vlastně bude… Poté přijde herec zezadu a ostatní představují novináře a otázkami mu musí napovídat, aby přišel na to, kdo vlastně je.

Dvě věty

Tuto hru hrají tři herci. Jeden z nich může mluvit, co chce. Zbylí dva dostanou zadané dvě věty, které během celé hry můžou používat. Hraje se vždy na nějaké téma. (Nechoďme tam, Nebojte se, jsem doktor, Měl bych použít svou pistoli? , To není moje věc! Co chceš abych udělal?,..)

Jedno písmeno

Zadá se téma a písmeno, na které vždy musí věta začínat. Tuto hru hrají dva herci, avšak pokud se někdo splete, střídá ho další – tzn. v konečném důsledku ji mohou hrát všichni.

Poslední písmeno

Tuto hru hrají jen dva herci na zadané téma, ale pokud se z nich někdo splete, střídá ho další herec. Každá věta musí začít na poslední písmeno věty předešlé (např. Dobrý den, jeden lístek. Kam?… atd.)

To by nikdy neřekl

Tuto hru hrají všichni herci. V této hře musí herci vymyslet něco, co by nějaká osobnost (kterou moderátor zadá – např. Václav Klaus) nikdy neřekla. (Může třeba hrát na lidi ze střediska :) )

Her v partičce je spousta, doufám, že si s nimi užijete na schůzce spoustu zábavy! :)


Zpracovala Anež.

Přečteno 29771×


Komentáře

Názory ke článku Hry z Partičky

  • Michal Suchánek    |   Partička 2 (neregistrovaný)  04.01.2016 22:18

    Je to super a moc mi to pomohlo připomenout mi nějaké super dobré hry. Mám kamarády co se mnou často hrají partičku ale většinou jenom reklamaci a párty. P.S. mohla by jsi tam dopsat román a blázny. Díky za skvělou radu :D

    odkaz na tento příspěvek | odpovědět

Přidat názor

Váš e-mail nebude nikde veřejně zobrazen, bude sloužit administrátorům pro jejich potřeby.

Kontrolní otázka (odpovídejte číslicí, např. 5):

Vyhledávání