Hlavní stránka » Jak připravit schůzku?

3. října 2014

Jak připravit schůzku?

Jsi od září rádcem a zatím Tvoje družinovky byly takové rozpačité? Třeseš se na rádcovský kurz, kde by Ti poradili, ale ten je zatím v nedohlednu? Pár rad pro Tebe, jak by mohla vypadat schůzka je v následujícím článku.

Sedíš doma a máš za sebou další družinovou schůzku. Myslíš si, že je to sice super být rádcem, ale dá to strašné práce? Vracíš se z družinovek s pocitem, že to zase nedopadlo tak slavně? Minule jste nestihli všechen připravený program a tentokrát ho zase bylo příliš málo? Nevíš, co s tím?

Řešení se nabízí právě tady:

(pro přehlednost v bodech)

Krok první – jak dlouho trvá naše schůzka?

Ve většině případů 90–120 minut. Toho čísla se neděs. Je pro Tebe vodítkem a čas vám rozhodně uteče jako voda. Stačí mít pestrý program. Jak ho zpestřit? Čti dál!

Krok druhý – co na schůzce musí být?

Musíš do času schůzky počítat: příchod všech členů, pokřik, úklid, předání informací o nadcházející výpravě, atd. Je dobré důležité informace říct na začátku a při odchodu je znovu zopakovat.

Krok třetí – jaký je cíl dnešní schůzky?

Cíl vzorové družinovky (viz níže) byl Dobrý skutek jako celoroční náplň a potom Web a internet, protože jsme spustily nové oddílové stránky. Tak to bylo něco jako reklama.

Krok čtvrtý – co bude ostatní bavit?

Víš o zaručené hře, která členy Tvé družiny baví? Zařaď ji do programu. Našel jsi novou hru, která vypadá hrozně vtipně? Tak si ji s družinou zahrajte.

Krok pátý – pojďme zkusit něco nového

Slyšel jsi o nějakém novém sportu? O nějaké nové deskovce? Byl jsi na nějaké super zážitkové akci a naučil ses tam bezvadnou hru? Použij ji!

Krok šestý – jaké to dnes bylo?

Po návratu ze schůzky se zamysli nad tím, co se Ti dnes povedlo a co by se naopak mělo zlepšit. Netýká se to jen her (nemusí vždy sklidit úspěch), ale celkové atmosféry. Jednou za čas můžeš poprosit družinu o zpětnou vazbu. Způsobů zpětné vazby Je nespočet, to by bylo na další článek. Podle výsledků se zařiď při přípravě další schůzky. Uvidíš, že jednu chybu zopakuješ tak maximálně třikrát.

Vždy je dobré si navíc připravit i další hry navíc.

Držím palce!

Zpracovala Jozka