Hlavní stránka » Seznamte se pomocí her

31. října 2014

Seznamte se pomocí her

Noví členové? Nová parta? Nikdo nikoho pořádně nezná? Ano. I tohle jsou okamžiky v září. A tak se neboj a zahraj si seznamovací hry.

Každý rok tato chvíle nastává. Potřebuješ dát dohromady partu lidí, kteří se pořádně neznají. A nechceš použít typická slova „Tak tohle je Marta. Bydlí v Jablonci a má 8 let. Marti chceš nám o sobě něco říct?“ Jestli si říkáš, ježišmarja, vždyť tohle je strašně staré a ani nás to nebaví použij nějakou ze seznamovacích her či aktivit.

Bang!

Doba hry: cca 10 min.
Počet lidí: 8 a víc
Pravidla: Všichni si stoupneme do kroužku a zvolíme jednoho, který bude stát uprostřed. Ten se otáčí dokola a ruce má sevřené do tvaru pistole. Jakmile ukáže na někoho, dotyčný si musí co nejrychleji dřepnout. Hráči vedle dřepícího na sebe namíří spojenýma rukama ve tvaru pistole a vystřelí na sebe tím způsobem, že řeknou co nejrychleji jméno druhého hráče. Ten, který jméno řekl dříve (samozřejmě správné jméno), v tomto duelu zvítězil a pokračuje dále ve hře. Hráč, který duel prohrál vypadává ze hry, opustí kruh a stává se divákem. Může také dojít i k tomu, že hráč, na kterého ukáže pistolník uprostřed si nestihne rychle dřepnout a jeden z hráčů vedle něj řekne jméno dřív.

Potom vypadávají oba dva. Zastřelený i ten, který si nestihl dřepnout. Třetí možnost je ta, že se kulky střetnou. A to tak, že hráči řeknou jméno druhého současně. V tomto případě nevypadává nikdo. Jakmile zbudou na konci poslední 2 hráči, mají spolu duel. To znamená, že si stoupnou zády k sobě a připraví si pistole z rukou.

Vedoucí říká názvy ovoce a zeleniny. Když řekne ovoce (jablko, pomeranč..), hráči udělají krok dopředu. Jakmile však řekne zeleninu (okurek, paprika..), hráči se otočí a vystřelí na svého protivníka tak, že opět řeknou jeho jméno. Ten, který takto učiní dřív, se pro toto kolo stává nejlepším pistolníkem.

Živé pexeso

Věková kategorie: vlčata/skauti
Doba hry: cca 30 min.
Počet lidí: 10 a víc
Pravidla: Vyberou se dva hráči a jdou někam, odkud neuvidí ostatní, ostatní jsou kartičky pexesa, které utvoří dvojice. (Je lepší, když to nejsou nejlepší kamarádi, je to moc okaté.) Každá dvojice si vymyslí krátkou scénku, může to být zvuk, cokoliv (udělají dřep, zazpívají první slova známé písničky, napodobí zvíře, řeknou hlášku z filmu…fantazii se meze nekladou!). Důležité je, aby oba z té dvojice udělali opravdu to samé. Potom se zamíchají a rozestaví stejně jako pexeso do řad a sloupců. Přijdou hráči, střihnou si a kdo vyhraje, ten první „otáčí“ kartičku a hledá dvojici. Pexesová kartička po vyvolání předvede, to co si s partnerem připravila. Vyhrává hráč, který získá nejvíce dvojic. Poslední „neotočené“ kartičky jdou za dveře a hra pokračuje.

Co rád dělám

Věková kategorie: vlčata/skauti
Doba hry: x
Počet lidí: 2 a víc
Pravidla: Každý si vybere činnost, kterou rád dělá, a následně ji má za úkol pomocí pantomimy předvést. Ostatní hádají, co dělá. Kdo uhodne, jde na řadu.

Portrét

Doba hry: cca 30 min.
Počet lidí: 3 a víc
Pravidla: každý nakreslí svůj portét a následně ke každému orgánu napíší, co přes něj cítí, slyší, co říkají nejraději… Nad obrázek napíší své jméno a následně ostatním představí svůj portrét.

Sedím, čekám, miluji

Doba hry: cca 10 min.
Počet lidí: 10 a víc
Pravidla: Židlí je o jednu více než hráčů. Ten kdo sedí po pravé straně od volného místa si přesedne a řekne „Sedím“, další si přesedne a řekne „Čekám“ a třetí si opět přesedne a řekne „Miluji“, načež řekne jméno přítomné osoby opačného pohlaví. Ta se zvedne, přesedne si a políbí toho, kdo ji zavolal. Tím se uvolní nové místo, takže hra může směle pokračovat. Velmi oblíbená hra mezi skauty v pubertě…

Zdroje:

• Rádcovské a jiné setkání/kurzy
  • Hranostaj
  • Kniha her

Napadá Tě nějaká další hra? Tak neváhej a přispěj svým komentářem.

Zpracovala Beruška