Hlavní stránka » Vymaluj si! I.

20. ledna 2012

Vymaluj si! I.

Váš běžný družinový život se odehrává nejčastěji v prostoru, kterému se říká klubovna. Neměl by ti zůstat lhostejný!

Klubovna vůbec nemusí být zálesáckým srubem, školní třídou nebo místností plnou nepořádku. Fantazii se meze nekladou a s prostorem se dá dělat opravdu hodně věcí.

Jak má vypadat?

Tuhle otázku si na začátku musíte s oddílem položit. Pokud jste v oddíle samí kluci, skauti, klidně si vyzdobte klubovnu podle filmu Temný rytíř nebo si z ní udělejte hobití noru. Máte-li však oddíl smíchaný z kluků i holek, nebo třeba světlušky, skautky i rangers, určite nebude jednoduché shodnout se na námětu, podle kterého klubovnu upravíte.

Základem je promyslet části, které se nedají lehce změnit a přetvořit a měly by sloužit dlouhodoběji.

Na začátku

Ujasněte si, co všechno v klubovně chcete dělat a tomu vybavení a vzhled klubovny přizpůsobte.

• Víte, že v jednom koutě se chcete válet na zemi? Sežeňte nepotřebný koberec od známých a doplňte ho desítkami nejrůznějších polštářů.
  • Nechcete se v klubovně přezouvat? Vynechte tedy koberce a dejte ke dveřím pořádnou rohožku.
  • Hrajete na každé druhé schůzce Dračí doupě? Potřebujete tedy tajemný koutek, kde vás nikdo nebude rušit, tak se nebojte postavit jednu ze skříní do prostoru, aby ho opticky rozdělila.

Stěny

Bílá? A proč? Klidně zvolte jinou barvu nebo aspoň pomalujte zdi motivy, na kterých se domluvíte. Důležité je přitom pracovat s barvami – vědět, jak která barva působí, jak opticky zvětší nebo zmenší místnost atd. Nebojte se udělat na stěnách pruhy nebo ji i posprejovat, vždy však myslete na to, jak se vám to bude líbit za rok, dva.

Nábytek

Pokud vám chybí nějaké zásadní kusy nábytku, sežeňte je zdarma ve svém okolí. Školy i jídelny čas od času vyřazují židle, lavice a stoly, od firmy můžete zkusit získat vyřazený počítač a odřezky dřeva vám možná dají i doma.

Pak se vrhněte na zdobení: využijte opět barvy, židle můžete natírat, povlékat látkou nebo jim dávat polštářky.

Okna

Vyřešte světlo! Spočítejte okna v klubovně a snažte se, aby dopadalo na všechna místa, kde je potřeba – na stoly, u kterých vyrábíte rukodělky nebo píšete historky do družinové kroniky, na nástěnky, na které musí být vidět, do kuchyňského koutku, kde si v zimě vaříte vlastnoručně nasbírané čaje.

Můžete si sešívat závěsy, vynechat záclony, rozmístit zrcadla, která světlo odrazí, sehnat stojací lampu…

Zkoušejte a plánujte předtím, než s přestavbou klubovny začnete.

Hodně štěstí!!!

zpracovala Káča