Hlavní stránka » Kožená krabička

15. května 2016

Kožená krabička

Vlastně ani nejde o kožené pouzdro, nýbrž o plechovou krabičku zabalenou do kůže. Nicméně pokud věnuješ značné úsilí jejímu designu a propracování, tak bude výsledek oslňující.

Jako u mnoha věcí, je potřeba nejdříve zapojit hlavu. Rozmysli si nějaký pěkný, vhodný a tvým schopnostem adekvátní motiv (obě vyfocené krabičky jsou motivově pracnější). Hezké a jednoduché jsou jakékoliv stranné geometrické obrazce (pro dobré řezání).

Krabičku vlevo dělal kamarád Honza. Je vypracovaná s malou vrstvou „laku“ a vyztuženými rohy. Krabičku se srdcem jsem vyrobil své přítelkyni. I když Honza říkal, že je to kýčovité, tak se dárek móc líbil. Bohužel je vidět vrstva lepidla (u okrajů srdce se vytvořil bílý lem, není dobře vidět struktura kůže).

Teď stačí obstarat kůže (lepší slabší), nůžky, odlamovací nůž (s pojistkou), lepidlo na přilepení kůží (chemoprén), lepidlo na povrchovou úpravu – lakování (Herkules), bavlnky…

…no a samozřejmě nějakou vhodnou krabičku. Já použil běžně dostupnou energitku.

Na krabičku se nalepí základní kůže (červená + bílá, zelená – viz obrázek) a nechá dobře zaschnout. Na spodní část krabičky jsem přilepil připravenou kůži. Další den jsem vyřezal tvary (srdce a hvězdy – viz obrázek). Kůži přizpůsobil víčku krabičky a přilepil. Nechal zaschnout. U víčka jsem si pomohl uchytit kůži bavlnkou (bílý/zelený proužek) nebo i dočasně gumičkou. Přesahující okraje zastřihneme. Tak a teď…

Mírně teplý Herkules kápneme na kůži (v teplém prostředí s teplou krabičkou:-)). Prstem roztíráme, co to jde (do miniaturní nepatrné vrstvičky). Po dostatečném zaschnutí vrstvy, zopakujeme postup ještě alespoň dvakrát. Pozor – pokud uděláme vrstvy moc tlusté, pak nebude vidět struktura kůže, což je nežádoucí (viz krabička se srdcem).

Detaily boků. Horní krabička zatím s hotovým víčkem. U spodní je vidět upevnění kůže na víčku (samozřejmě je i přilepená, ale hned to tam nedrží:-)) zelenou bavlnkou a překrytí+vyztužení rohů (tam je zakryto spojení kůže).

Výroba je jistě na několik dní, ale výsledek určitě potěší nejen tebe, ale i někoho blízkého. Také můžeš zkusit vysypat motiv pískem nebo použít jiné materiály (herkules to „zalakuje“ a „naimpregnuje“). Takže přeji mnoho štěstí a úspěchu.


připravil Haiwatha.

Přečteno 2215×


Komentáře

Názory ke článku Kožená krabička

Přidat názor

Váš e-mail nebude nikde veřejně zobrazen, bude sloužit administrátorům pro jejich potřeby.

Kontrolní otázka (odpovídejte číslicí, např. 5):

Vyhledávání