Hlavní stránka » Čajovna

24. ledna 2017

Čajovna

Za okny padá sníh, stmívá se rychleji a rychleji. Ideální příležitost hodit se do pohody a naladit se na vánoční atmosféru třeba s šálkem čaje při skatské schůzce.

1. Zahájení – 10 min 2. Povídej si – 60 min 3. Zaposlouchej se do příběhu – 20 min

ZAHÁJENÍ

Připrav pro svou družinku překvapení. Udělej z vaší klubovny čajovnu. Rozlož deky, proprav čaje, zapal svíčky,…zhasni. S družinou se potkejte před klubovnou. Nejprve vysvětli ostatním, jak bude dnešní schůzka probíhat. Poté se už přesuňte dopvnitř a vše může začít.

POVÍDEJ SI

Připrav 6 otázek/citá­tů/krátkých textů na zamyšlení, polož je do kroužku před sebe. Pobavte se navzájem o šesti otázkách. Uvědom si , že každý má jiný názor a zkus jej respektovat, nauč to i ostatní. Nech každého, aby se vyjádřil a řekl svůj názor. Zkus „diskusi“ moderovat. Ptej se proč (např. Káťa: ,, Líbí se mi jeho chování" Ty:,,A co se ti na něm konkrétně líbí?")! Na konci shrň na čem jste se shodli a v čem jste měli naopak rozdílné nározy. Zde najdeš pár nápadů na otázky/citáty/texty k zamyšlení.

ZAPOSLOUCHEJ SE DO PŘÍBĚHU

Vyber jeden z příběhů. V klubovně udělej příjemnou atmosféru (přikryj okna, zhasni, rozlož na zem karimatky a deky, aby se na ně dalo příjemně položit). A pak už staší jen číst. Uvidíš, že i krátká chvíle odpočinku stačí k načerpání dostatku sil.

Autor: Alžběta Tlabová (Ábí)