Hlavní stránka » RUNschůzka

18. června 2017

RUNschůzka

1. Zahájení – 5 min 2. Vysvětlení pravidel hry – 10 min 3. NSWE run – 60 min 4. Zpětná vazba ke hře – 10 min 5. Organizační věci – 3 min 6. Závěr – 2 min

1. ZAHÁJENÍ

Zahajte schůzku družinovým pokřikem.

2. a 3. NSWE Run

Závod družstev. Běh terénem s dodržením přímého směru a časového limitu pro návrat.
Počet hráčů: 4 – 30
Materiál: cedule Sever, Jih, Východ, Západ, 4× mapa 1:25 000, hodinky, buzoly
Cíl: Orientace v terénu, odhad a rozvoj fyzických schopností

Realizace hry:

Hráče rozdělíme na čtyři družstva. Kapitáni dr. si vylosují směr (světovou stranu), kterým jejich dr. poběží, a obdrží papírovou ceduli s nápisem světové strany. Pro všechny dr. je určen stejný časový limit (20 – 50 minut) pro návrat do výchozího bodu. Po startu hráči vyběhnou daným směrem, podstatné však je, že skupina musí postupovat pokud možno po přímce a překonávat tedy všechny jen trochu schůdné překážky, které jsou v cestě (ploty, skalku, řeky…). Míra, do jaké je dodrženo toto pravidlo, závisí na hráčích samých, na jejich „nabuzení“. Je zřejmé, že v tomto závodě nelze zaručit všem skupinám stejné podmínky a nelze tedy ani určit objektivního vítěze, o což pochopitelně ani tak moc nejde. Cílem skupiny je dostat se co nejdál od výchozího bodu, zde na místě zanechat ceduli s nápisem své světové strany. Do mapy si zaznamenat polohu cedule a v limitu se vrací zpět. Vítězí to dr., které se dostalo ve svém směru nejdál a vrátilo se přitom v časovém limitu. Je zřejmé, že pro nerovnost podmínek nemůže jít o vážně míněný závod, ale o opravdový „hec“.

4. ZPĚTNÁ VAZBA

Sedněte si na klidné místo. Postupně pokládej otázky tak, aby každý odpověděl. Např: Jaká chvíle byla pro tebe nejtěžší? Chtěl jsi to v průběhu vzdát? Byla chvíle, kdy jsme se pohádali, proč? Co bys příště na pravidlech zlepšil?….

5. ORGANIZAČNÍ VĚCI

Nezapomeň připomenou nadcházející oddílové akce a rozdat pozvánky.

6. ZÁVĚR

Na závěr nezapomeň shrnout celou schůzku a připomenout, co vás čeká příště a co si mají přinést.

Autor: Alžběta Tlapová – Ábí

Přečteno 758×


Komentáře

Názory ke článku RUNschůzka

Přidat názor

Váš e-mail nebude nikde veřejně zobrazen, bude sloužit administrátorům pro jejich potřeby.

Kontrolní otázka (odpovídejte číslicí, např. 5):

Vyhledávání