Hlavní stránka » Dobrý skutek

17. září 2017

Dobrý skutek

Milí skauti a skautky. Na téma dobrý skutek se nám určitě vybaví spousta věcí od přidržení dveří starší osobě, pomoci s nákupní taškou, nebo taky PODÍLENÍ SE NA ZÁCHRANĚ ŽIVOTA.

Bylo to před školou, kdy na zemi omdlel starší pán. Měl asi sedmdesát a spadl ze schodů, které naštěstí nebyly moc dlouhé. Co jsme s kamarádkou přispěchaly na pomoc, už tam stály tři osoby. Nikdo kromě mě neměl po ruce mobil, tak jsem radši zavolala záchranku. Aby pán neležel na holé zemi, dala mu jedna paní, co tam stála s námi pod hlavu tašku s laptopem. Lidé, co tam byli před námi se mu snažili pomoct asi 10 minut před naším příchodem. Po dalších pěti minutách se pán ze mdlob začal probírat. Tekla mu z pusy krev a na hlavě měl bouli. Za chvíli dorazila záchranka a přispěchali mu na pomoc. Pomohli mu se posadit. Pán si na nic nevzpomínal. Kvůli svému stavu bral také léky. Doktoři mu pomohli, nejspíš ho převezli do nemocnice. Co bylo potom si nevzpomínám, to už nás policisté poslali domů s tím, že bude v pořádku.

Jsem moc ráda, že to takhle dopadlo a že jsme mu pomohli.

A jaké dobré skutky děláte vy? Podělte se s ostatními v komentářích o své příběhy, nebo vaše denní dobré skutky.

Děkuji, že jste četli, Kikča.

Autor: Kristýna Gabrišová (Kikča)