Hlavní stránka » Krabice proti nudě

24. února 2018

Krabice proti nudě

Jsi na táboře a začíná hustě pršet. Už třetí den za sebou vám pokazil déšť. Nebo jsi v klubovně a místo plánovaných 30 minut hra trvala jen 3, někdo z družiny totiž našel kličku, jak obejít pravidla a lehce tak vyhrál. Co s tím?

Tohle není jediný účinný recept a nedoporučuji ho používat často, ale párkrát – proč ne?

Pořiďte si společně do družiny KRABICI PROTI NUDĚ.

Stačí úplně obyčejná bedýnka, kartonová krabice atd. Její rozměr by měl být nejméně A4. Do krabice nandejte věci, které vám třeba leží doma a ještě jste je neupotřebili. Každou svou věc si podepište či jinak označte, ať se vám nepomíchají. Určitě všichni najdete doma pár věcí, které by se do krabice hodily!

Co všechno patří do krabice?

Podmínkou je, aby se v krabici neobjevovaly větší věci, které se ještě mohou hodit, ale opravdu drobnosti, které se často dávají jako reklamní předměty nebo přílohy. Stejně tak byste do krabice neměli dávat předměty, na kterých vám ještě záleží a chcete je jistě nazpět. Tato krabice má být složena z hloupostí posbíraných a koupených jen tak, náhodně či pro chvilkovou zábavu.

• drobné deskové či karetní hry
  • „přílohy“ z nejrůznějších časopisů, jako jsou věštecké karty, slizouni, horoskopy, diskometače, fotoaparáty na jedno použití atd.
  • vystřihané věci z časopisů: testy, skládačky a vystřihovánky, písničky..
  • drobné a zajímavé předměty (krasohled, hrající starý walkman, malé puzzle, vytahovací metr, hopík..)
  • hračky, se kterými si už nikdo nehraje
  • zbytky materiálů z nejrůznějších rukodělek

JAK NA TO?

Až přijde volná chvilka, každý z družiny má možnost buď v krabici sám zalovit (poslepu) nebo se přidat ke hře, která již byla vytažená. Je předem jasně daný čas pro hry – stačí 10–20 minut, na déle vám většinou tyto předměty nevystačí.

Pěknou zábavu!

Autor: Kateřina Parvonič – Káča