Hlavní stránka » Buď trochu nestereo!

7. března 2017

Buď trochu nestereo!

Každý den je stejný, děláme věci jako jindy a nenapadne nás je dělat jinak. Hravost těch nejmenších už máme za sebou, víme, co se sluší a patří a nenapadne nás ze svého komfortu vyjít. Škoda, stačí trochu a čeká nás svět z jiného úhlu. Zkusme dělat věci nestereotypně! Jak? Zkuste třeba týden (či jinou časovou dobu)…

… nepoužívat pravou ruku!

Zkuste svou nejšikovnější ruku vyřadit z provozu. Co se stane? Zuby v pohodě, tkaničky jakš-takš, zip u bundy už je horší.

… nepoužívat tlačítka!

Víte, kolik za den zmáčknete tlačítek? Ne? Tak je zkuste nepoužívat a hned si to uvědomíte. Mobil, zachod, semafor, foťák, vlak, tramvaj, televize, počítač, světlo, zvonek….

… mluvit cizím jazykem!

Už jste zkusili prostě v obchodě místo češtiny použít angličtinu? Nebo fráninu? Proč ne? Alespoň potrénujete!…napsat pohled sám sobě!

Až pojedete daleko, můžete si poslat pohled či dopis. A zeptat se vašeho budoucího já třeba, zda zvládlo, co mělo.

… napsat dopis a doručit ho!

Jasně, psát dopisy a pohled není běžné, ale stejně víme, že to funguje. Ale zkusme nějaký napsat a doručit ho. To je úplně jiné kafe :)

… chodit s černou tečkou na čele! Kolik lidí nějak zareaguje? Upozorní tě někdo, nebo jsi všem putna?

Proč to celé dělat?

Pokaždé, když něco podobného uděláme, vydáme se na výlet mimo naší komfortní zónu. Uděláme něco jinak, ne na první pohled komfortně. A každý takový výlet nám rozšiřuje hranice. Když jsme v podobné situaci, už to tak hrozné není. Máme větší seběvědomí a nebojíme se toho, co může přijít. A proto se to vyplatí.

… nechat výběr jídla v restauraci na servírce!

Pokaždé si objednáte to samé, řekněme řízek? A co prostě říct – Milá slečno, milý pane, nechám to vás. Ať je to hlavní jídlo a ať se vejdu do tolika a tolika, zbytkem se nechám překvapit. Uvidíte, co zažijete!

… zeptat se někoho, zda nemá oheň!

Na ulici se vás už možná někdo zeptal, zda nemáte oheň. Zkusili jste to vy? Ale ne kvůli nějaké hloupé cigaretě. Když dotyčný bude mít oheň, vytáhněte prskavku a jděte na to! A nezapomeňte sledovat výraz jeho i ostatních. :)

… představit se!

Mnohým z nás dělá problém se představit či mluvit s cizími lidmi. Zkusme třeba na nádraží či zastávce někoho oslovit, pozdravit ho, představit se mu, popřát mu hezký den. Kolik lidí to vykolejí? A s kolika si pěkně popovídáte?

… nechat se příjemně vzbudit!

Budíky jsou otrava. Nechte vaše milé, kamarády, rodiče a další, aby vám namluvili nějaké pěkné probouzecí slovo, klidně i s hudbou. To si nahrajte do telefonu, stáhněte aplikaci, která vybírá náhodně z více vyzvánění a nechte se každé ráno sladce probleft handudit. To bude panečku den!

… popřát pěkný den!

Vytočte náhodné telefonní číslo a popřejte mu pěkný den. Vy byste snad nebyli rádi, kdyby vám také někdo něco takového popřál?

… usmívat se!

Vypadá to banálně, ale zkuste se celý den neustále na lidi okolo sebe usmívat. Bude jim to vrtat hlavou, nebo dělat radost?

… rozdat se!

Darujte někomu jen tak květinu. Nebo balónek. Nebo kafe. Nechte pár drobných v automatu ve škole. Dělejte lidem radost!

… vyrazit ven v kroji!

I to sem patří. Vemte si, na jeden den, na sebe kroj či alespoň skautský šátek. A noste ho hrdě. Třeba 24. dubna, na svátek skautů. Schválně, koho dalšího potkáte :)

Co ty na to? Není už čas vstát a vyrazit?

inspirováno webem nestereo.cz