Hlavní stránka » Oheň a vaření

4. ledna 2013

Oheň a vaření

Žádný učený z nebe nespadl, tak si v družině hravě procvičujte rozdělávání ohně a vaření jednoduchých ňamek. (blafy radši vynechte:))

Bojové vaření

Hra se hraje za účasti dvou a více družin. Vedoucí oddílu zadá terén, ve kterém se bude hrát. Doporučuje se 1–2km. Poté se družiny rozeběhnou v tomto prostoru. Úkolem družin je rozdělat oheň, uvařit na něm oběd nebo jakékoliv jiné jídlo a ohniště zahladit, aby nikdo nepoznal, že se tam něco dělo, ale hlavním úkolem této hry je – vyslat někoho z družiny, aby vypátral dočasné tábořiště druhé družiny. Pokud ho nalezne, musí ukrást vlajku a vrátit se s ní ke své družině. Vyhrává družina, která uvaří a získá vlajku v limitu, který určí vůdce.

Barevný oběd

Uvařte si s družinou něco, co vám mohou ostatní jen závidět. Třeba jídlo, které bude celé zelené. Nebo si vyberte barvy podle oblíbeného hokejového klubu (a co takhle barvy oddílu!).

Noční oheň

Než do tmy zasvítí první plamínky, i dříví se hledá jen těžko – tedy aspoň bez baterky. Rozděl družinu do dvojic a jednomu z dvojice zavaž oči. Ten, který vidí, je zde pouze proto, aby hlídal bezpečnost svého kamaráda i přírody. Nechceme přece zapálit něco víc než oheň. Cílem těch, kteří mají zavázané oči, je rozdělat oheň v co nejkratším čase. Dřevo si musí připravit poslepu, ohniště si mohou připravit s kamarádem ještě před hrou. Sirky dostanou do ruky. Vyhrává ten, kterému oheň vydrží minutu po zapálení hořet. Pak se ve dvojicích vyměňte.

Jen kelímek

Rozděl družinu do dvojic. Každá dvojice dostane kelímek (stejně velké) a pak mají 30 minut na přípravu paliva. Dostanou krabičku s třemi sirkami. Cílem hry je vydržet co nejdéle zachovávat oheň. Počítá se okamžik od rozdělání až do vyhasnutí posledního plamínku. Jako topivo může sloužit cokoli, ale pouze pokud se to vešlo do kelímku, který dvojice dostala přidělen.


Zpracovali Čmelák a Káča

Přečteno 7034×


Komentáře

Názory ke článku Oheň a vaření

Přidat názor

Váš e-mail nebude nikde veřejně zobrazen, bude sloužit administrátorům pro jejich potřeby.

Kontrolní otázka (odpovídejte číslicí, např. 5):

Vyhledávání