Hlavní stránka » Originálne DRUŽINOVKY 2

22. března 2013

Originálne DRUŽINOVKY 2

Zopár rád ste už mali možnosť vyskúšať a pripraviť pre vaších členov družiny pestrý a nový program. Ponúkame Vám ďalšie tipy z našej čarovnej kuchárky originálnych družinoviek.

Zaujímavý program

Ísť do kina je síce fajn, ale nie je to nič špeciálne, čo sa nedá zažiť nikde inde. Skúste byť viac tvoriví a vymyslite niečo, na čo budete spomínať aj po rokoch. Dnes nie je problém požičať kameru. Čo tak natočiť krátky družinový film na ľubovoľnú tému? Mnohí sme na vlastnej koži zažili, že je to nielen veľká sranda, ale aj užitočná skúsenosť. Nie vždy je nutné vymýšľať nové aktivity, stačí ich len zasadiť do netradičného prostredia. Taká sánkovačka je super akcia, ale sánkovačka v noci na svahu osvetlenom fakľami je už úplne iná liga. V zimných mesiacoch je tma omnoho skôr ako v lete, čo sa dá využiť napr. na návštevu hvezdárne priamo počas družinovky, a nie v neskorých večerných až nočných hodinách. Krátky výlet na bicykloch do blízkeho okolia spojený s oboznámením sa s cestným zákonom alebo inými právnymi predpismi, ktoré upravujú pohyb cyklistov, je nielen zaujímavá, ale aj veľmi užitočná aktivita. V každej družine sa nájde pár hudobne zdatných členov, ktorí aspoň ako-tak ovládajú hru na nejaký hudobný nástroj. Skúste nacvičiť spolu pár piesní, pridajte tanec a máte číslo na najbližšiu príležitosť, keď sa od Vás bude vyžadovať prezentácia vašej činnosti. Vytvorte spoločnými silami zaujímavú mozaiku alebo namaľujte spoločne obraz. Ak máte veľké ambície, skúste vytvoriť akýkoľvek slovenský rekord, vždy sa dá nájsť niečo, čo ešte nikoho nenapadlo alebo to aspoň nikto u nás ešte neskúšal.

Nielen originálne, ale aj užitočné

Nie je nutné, a za istých okolností ani dobré, aby origoš družinovku pripravil len radca a drel na nej sám. Na jej príprave sa môže podieľať celá družina a samotná realizácia by mala byť vyvrcholením príprav. Okrem niečoho, čo bude zaujímavé, netradičné a oživí váš program, dbajte aj nato, aby to malo nejaký prínos. Skúste pripraviť komplet družinovku pre inú družinu alebo vymyslite program alebo nejaké špeciálne prekvapenie pre vašich radcov. Uvarte alebo upečte niečo, s čím sa nezištne rozdelíte. Benefitom môže byť aj rozšírenie obzorov a získanie nových informácií počas improvizovanej konferencie o klimatických zmenách, kde každý zastáva iný názor. Možno príprava netradičnej a originálnej družinovky zaberie príliš veľa času a energie. Alebo to naopak nebude pre vás vôbec problém. Určite sa to však oplatí skúsiť a verím, že s výsledkom budete spokojní. Originálnu družinovku si potom skúste aj spoločne zhodnotiť, ako inak, najlepšie čo najoriginálnejšie.

Richťo