Hlavní stránka » Rádce a rodiče

1. března 2013

Rádce a rodiče

Občas se ti stane, že se potkáš i s rodiči svých kamarádů s družiny a dokonce jim možná musíš něco vyřizovat a jinak s nimi komunikovat. Co bys měl vědět, abyste z toho měli všichni dobrý pocit?

Nezapomínej, že rodiče s vámi neprožívají vaše družinová dobrodružství a neví tedy, jak je oddíl báječný. Máš šanci je o tom přesvědčit i tím, že budeš mít všechny své rádcovské povinnosti vždy v pořádku.

Rádce ví a/nebo má zaznamenáno:

1. telefony na všechny rodiče
  2. jména a povolání rodičů každého člena
  3. adresa bydliště každého člena
  4. rodinný stav rodičů
  5. zná kontakty na vedení oddílu
  6. kam chodí skaut/ka do školy
  7. stav rodiny (ve smyslu jak funguje, jak je široká – sourozenci, babičky; jezdí na chatu, finanční možnosti, rodina na něj kašle…)
  8. vážné zdravotní problémy skauta/ky
  9. jak chodí skaut domů (sám, s doprovodem..)
  10. jaké jsou obvyklé formy spolupráce s rodiči v oddíle
  11. vše o přijetí nováčků (formuláře, dopisy pro rodiče, zápisné)
  12. docházku členů družiny do oddílu – řeší delší neomluvené absence s vůdcem oddílu i s rodiči

RÁDCOVA ČINNOST V TÉTO OBLASTI

1. předává děti rodičům a ví, kdo chodí domů sám
  2. má aktuální informace o nejbližší akci (sraz, návrat, peníze…)
  3. může s rodiči řešit konkrétní, krátkodobé problémy na schůzkách (vyrušování, nezájem, pozdní příchody…)
  4. informuje neprodleně o změnách v termínu, čase schůzek (odvolání, posunutí…) – zde platí, že čím dříve, tím lépe; celý oddíl je pak pro rodiče důvěryhodnější.
  5. předává informace v obou směrech (rodičům i vedení)
  6. předává peníze a materiály (přihlášek apod.) v obou směrech

Napsala Brčko