Hlavní stránka » Družinovka s mobilem

18. ledna 2013

Družinovka s mobilem

Přemýšlíš, jak zpestřit družinovku? Rád bys s družinou vyzkoušel něco nového a netradičního, ale zrovna tě nic nenapadá? Co takhle udělat družinovku s mobilem, ten má přece každý. S mobilem se dá dělat celá spousta zábavných, zajímavých a užitečných věcí, tak proč toho nevyužít i na družinovce…

Pošli družinovou štafetu, ať si na příští schůzku každý vezme mobil. Raději všem taky zdůrazni, že je potřeba, aby si ho předem nabili, protože baterka dostane během družinovky pořádně zabrat!

Na začátku družinovky si zkontrolujte, jestli na sebe navzájem máte telefonní čísla a případně si je vyměňte. Bude se vám to určitě hodit, a to nejen v následující hře.

Poslepu a posluchu

Nejprve od všech vyber mobily a poschovávej je různě po klubovně. Všichni z družiny si musí zavázat oči šátkem. Potom prozvoň některý ze schovaných telefonů. Úkolem každého jednotlivce je mobil najít dřív než ostatní. Až někdo najde zvonící mobil, prozvoň další. Takto se to opakuje, dokud se nenajdou všechny. Kdo našel nejvíce mobilů, vyhrál hru.

Plánování družinové akce

Vyberte (vylosujte) někoho z družiny, kdo před ostatními telefonicky domluví něco pro družinu (např. zarezervuje lístky do kina; zeptá se mamky, jestli ta akce může být u nich doma; zavolá vůdci, jestli si můžete půjčit oddílová lana). Zbytek družiny mu pak zhodnotí, jak daný telefonát zvládnul (jestli se správně představil, jestli domluvil co, měl nebo jestli na nic nezapomněl apod.). Kromě toho, že si domluvíte družinovou akci přímo na schůzce, si tak můžete snadno plnit bod stezky Praktický život (Cesta Země nebo Cesta Vody).

Reklama na vaši družinu

Hodně mobilů má v sobě zabudovaný diktafon, čehož se dá taky parádně využít na družinovce. Vytvořte pomocí diktafonu krátký audio spot, ve kterém představíte svoji družinu. Nejprve by se měl každý sám zamyslet, co se mu na vaší družině líbí. Potom dejte nápady dohromady a zjistěte, v čem jste jako družina dobří. Poté secvičte a nahrajte krátké zvukové představení, které dobře vystihne vaši družinu. Forma zpracování je na vás, fantazii se meze nekladou. Kromě mluveného slova můžete třeba i zpívat, rapovat, vyluzovat zvuky apod. Výsledek potom můžete pustit ostatním družinám nebo kámošům ve škole. Třeba je nadchne, co všechno s družinou podnikáte a začnou se taky zajímat o skaut. Touto aktivitou se dá docela hezky plnit bod stezky Naše parta (Cesta Země) nebo Vyjadřování (Cesta Ohně).

Jak ovládám svůj mobil

Nachystej si sadu drobných úkolů s mobilem a uspořádej družinové klání, které prověří, kdo jak svůj přístroj ovládá. Vyhrává vždy ten nejrychlejší… Možné úkoly:

  1. Zjistěte, co je 19. dubna za den
  2. Vypočítejte (2816–1024)/7=
  3. Napište poslepu pomocí SMS daný text
  4. Prozvoňte co nejrychleji rádce
  5. Napište co nejrychleji pomocí SMS družinový pokřik

apod.

Určitě se dá vymyslet spoustu dalších zajímavých aktivit s mobilem, které by stálo za to na družinovce vyzkoušet. Vem si do ruky svůj mobil, zapoj fantazii a určitě tě ještě něco napadne…

pREJIvYDARENO­UdRUZINOVKU

Napsal Atty

Přečteno 5563×


Komentáře

Názory ke článku Družinovka s mobilem

Přidat názor

Váš e-mail nebude nikde veřejně zobrazen, bude sloužit administrátorům pro jejich potřeby.

Kontrolní otázka (odpovídejte číslicí, např. 5):

Vyhledávání