Hlavní stránka » Archiv článků

14. listopadu 2016

Päť tipov ako skrotiť uzlovačku

Uzlovanie je doménou skautov. Poznať rôzne uzly a správne ich použiť v čase potreby je špecifickou zručnosťou, ktorá môže byť v živote na nezaplatenie. Na dnes som preto pripravil päť tipov ako skrotiť uzlovačku. Ak sa ich budeš držať, môžeš byť oddielovým majstrom uzlovania. No hlavné je to, že okrem toho budeš pripravený v praxi uzol vybaliť a použiť. Jednoducho zachrániť situáciu. … Celý článek »

17. října 2016

Demokratické hry

Pravidelně vymýšlíš a připravuješ program pro celou družinu, ale ne vždycky se ti podaří zaujmout všechny její členy tak jak bys chtěl/a? Každý jsme jiný – někdo je pořád v pohybu, jiný raději čte a dumá, a jiný zas nezavře pusu. Není zrovna jednoduché program připravit tak, aby sedl všem, že? Můžeš zkusit fígl – do přípravy části programu zapojit i ostatní členy družiny.

0   Celý článek »

3. října 2016

Aktivity od radcov pre radcov

Radcovské fórum je najväčšou vzdelávaco-motivačnou akciou pre skautov z celého Slovenska. Je miestom, kde sa akumulujú nápady, inšpirácie a kreatívne prostredie je všade, kam sa človek pozrie. Vyskúšajte niekoľko nápadov na hry, kde dali dohromady priamo účastníci tohto výnimočného podujatia.

0   Celý článek »

19. září 2016

Družinová výprava

Začíná nový školní a s ním také skautský rok. Přichází čas plánovat výpravy. Jednou z nejdůležitějších výprav ve skautském roce by měla být družinová výprava. Je to zvláštní příležitost, kdy může být vaše družina jen spolu. Žádné hašteření se skautkami a vlčaty, žádné mezidružinové soutěže, prostě jen vy a vaše parta.

0   Celý článek »

5. září 2016

Päť tipov ako prilákať do družiny…

Na začiatku školského roka sa po lete naplno začína aj činnosť skautských družín. Neraz život prináša práve v tomto období výrazné zmeny. Odchody na vysoké a stredné školy, či sťahovania rodín do iných miest. Ľahko sa stane, že sa vás na prvej schôdzke stretne akosi podozrivo málo. Ak je to tak, nezúfajte. Začína sa nielen školský, ale aj skautský rok, vďaka čomu je práve jeseň výborné obdobie na prilákanie nových členov do vašej družiny. Skúsime poradiť ako na to.

0   Celý článek »

novější články 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45  starší články
Vyhledávání