Hlavní stránka » Archiv článků

9. května 2012

KPZ – prečo je kápezetka taká užitočná?

Možno sa ti v kritickej chvíli odtrhne gombík na nohaviciach a nemáš náhradný. Alebo potrebuješ zúfalo založiť oheň, ale tvoje zápalky ti celkom zvlhli. A možno ti chýba len pár korún, aby si v obchode zaplatil svoj nákup. V takom prípade najlepšie oceníš Krabičku poslednej záchrany – legendárnu pomôcku nielen pre skautov a skautky. … Celý článek »

4. května 2012

Konflikty

Byly s lidmi od počátku. Doprovázejí i nás. Můžeme je potkat ve škole, doma, na táboře, na schůzce. Někdy nám pomůžou, ale někdy nám dokážou také pěkně ublížit. Ptáš se kdo? Konflikty. Umíš si s nimi poradit?

0   Celý článek »

27. dubna 2012

ČAS – ty volíš, co s ním…

Myslíš si, že nemáš čas? Že se nezastavíš a přesto nestíháš ani minimum z toho, co jsi chtěl udělat? Pojďme si společně odpovědět na několik otázek a vyzkoušet pár experimentů.

0   Celý článek »

23. dubna 2012

Svätý Juraj – patrón skautov

Tento svätý bol jedným z najdôležitejších vzorov stredovekej Európy, symbolom rytierstva, šľachetnosti a nezištnej obetavosti. Stal sa patrónom rytierskeho stavu, okrem toho drží patronát nad anglickým kráľovstvom. Práve preto sa stal aj patrónom skautov.

1 komentář   Celý článek »

20. dubna 2012

Družina – dobrý tím

Kdesi v južnej Afrike, pri jednej z bitiek takzvanej Búrskej vojny sa mladý dôstojník Baden-Powell ocitol v nezávideniahodnej situácii. Mal ubrániť mesto Mafeking, ktoré bolo beznádejne obkľúčené a izolované. Nemal veľa vojakov a práve v tejto zložitej chvíli si prizval na pomoc malé skupiny domorodých chlapcov. Tieto pätice či šestice sa stali dôležitou súčasťou obrany a vynikali najmä ako zvedovia a stopári. Boli dobre zohratí a mali jasne rozdelené úlohy. Hoci boli mladí a bez zbraní, dokázali naozaj veľa a aj keď to ešte nemohli vedieť, stali sa vzorom pre skautskú družinu.

0   Celý článek »

novější články 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36  starší články
Vyhledávání